Google’ın tarayıcısı Chrome’da bir güvenlik açığıyla DRM korumalı içerikleri bile indirmek mümkün. Google’ın başı çok ağıracağa benziyor.


Google Chrome, RAM canavarlığı konusunda büyük eleştirlerle karşı karşıya kalsa da hala dünyanın en çok kullanılan internet tarayıcılarından birisi olma ünvanını taşıyor.

Google Chrome, ara srıa güvenlik açıklarıyla gündeme gelse dahi güvenlik ile ilgili kötü bir geçmişi yok. Ama bu durum yakında değişebilir!

Geçtiğimiz günlerde YouTube’da yayınlanan bir video, bizlere Google Chrome’da bulunan bir açık sayesinde DRM korumalı içeriklerin bile çaba göstermeden direk bilgisayarınıza indirilebileceğini gösteriyor.

DRM Nedir?

DRM, telif hakkı bulunan içeriklerin indirilmesi gibi olaylardan korunması amacıyla çevrimiçi veya çevrimdışı içeriklere eklenen ve illegal kullanıma engel olmak için kullanılan bir çeşit kilit sistemine verilen genel isim.

Açık geçtiğimiz mayıs ayında bulunup Google’a bildirildi ama söz konusu açık için hala bir güncelleme yayınlanmış değil. Yayınlanan videodan sonra büyük yankı uyandıran açık için yeni sürümde yama sözü verse de Google telif şirketleri tarafından davalık olabilir.