Facebook’ta git gide artan “Durum çok ciddi” cümlesiyle başlayan paylaşımla alakalı Facebook’tan resmi açıklama geldi. İşte Facebook’un bu konuyla ilgili yaptığı açıklama.


Facebook’ta birkaç gündür dolaşan “Durum çok ciddi” cümlesiyle başlayan ve bir dilekçe hqvasında hazırlanan Facebook mesajlarını görmeyenimiz yoktur.

İşte bu çığ gibi git gide artan spam mesajla ilgili olarak Facebook’un resmi sayfasından bir açıklama geldi. Gelen açıklamada göre Facebook kullanıcılarından, bu tip paylaşımlara itibar etmemeleri gerektiğini söyledi.

Facebook’un bu spam konusuyla alakalı açıklaması ise şu şekilde;
“Facebook’taki güvenliğiniz ile ilgili olarak kopyalayıp yapıştırmanız istenen bir bildirim içeren paylaşımlar görmüş olabilirsiniz. Lütfen bu tip paylaşımlara itibar etmeyin. Facebook’ta paylaştığınız içerik ve bilgilerin ne şekilde paylaşıldığını gizlilik ayarlarınızdan, hesap güvenliğinizi de güvenlik ayarlarınızdan kontrol edip düzenleyebilirsiniz.
Başkalarının sizin hakkınızda hangi bilgileri görebildiği ile hesabınızı güvende tutmaya yardımcı olacak yollar hakkında daha fazla bilgi almak için Temel Gizlilik Bilgileri sayfasını ziyaret edin. Ayrıca daha fazla bilgi için Veri Politikamızı okuyabilirsiniz.”