Pokemon GO oyununda Pokemon yakalamak için evden çıkmaya üşeniyorsanız bu yöntemle oturduğunuz yerden Pokemon yakalayanilmenize olanak tanıyor.


Pokemon GO, lokasyon bazlı bir oyun olması sebebiyle birçok insanı Pokemon yakalamak amacıyla harekete etmeye teşvik etti. Ancak evden çıkmaya üşeniyordanız veya Pokemon GO oyunundaki lokasyonlarını kullanarak insanları soymaya çalışan soygunculardan korkuyorsanız, evden çıkmadan oturduğunuz yerden Pokemon GO oynayabileceğiniz yeni yöntem bulundu.

Bluestack ile sahte konum!

Android emülatorü olan BlueStack‘i kullanarak bilgisyar üzerinden Pokemon GO oyununu çalıştırıp ve sahte GPS sinyali ile oyunu kandırarak evde oturduğunuz yerden Pokemon yakalamak mümkün. Sahte GPS sinyalini yaklaşık 20 dakikada ayarlanan  bu kandırma işlemi, her ne kadar oturduğunuz yerden Pokemon Go oynamanızı sağlıyor olsa da oldukça risk taşıyan bir yöntem. Çünkü Pokemon GO‘da GPS’i kandırmak bir hile olarak kabul ediliyor ve geliştiricinin bu hileyi fark etmesi hesabınızın kapatılacağı anlamına geliyor.

Bu nedenle eğer bu sahte lokasyon hilesini deneyecekseniz hesbınızın kapatılma riski olduğunu unutmayın. Aşağıda bulunan videoda kurulumun nasıl yapılacağını ve nasıl oynandığını bulabilirsiniz.