Yılların eskitemediği efsane Pokemon‘un ‘artırılmış gerçeklik deneyimi’ sunan oyunu Pokemon Go nihayet yayınlandı. Android ve iOS cihazlarda indirilebilir halde.


Yılların eskitemediği efsane Pokemon’un günümüzün popüler teknolojisi olan artırılmış gerçeklik cihazları ile şekillenen yeni oyun Pokemon GO nihayet betadan çıktı ve cihazlarımıza indirilip sorunsuzca oynanabilir olarak karşımızda. Sokaklara çıkıp pokemon kovalamak için artık hazırız. “Sokaklarda Pokemon kovalamak” diyorum zira oyun gerçekten de sokaklarda geçiyor ve siz bizzat günlük hayatınızın içinde oyunu yaşıyorsunuz.

Önerilen Sistem Gereksinimleri

Android

İşletim Sistemi : Android Jelly Bean Üstü
İşlemci : 1.0 ghz DualCore ya da daha iyi
Bellek: 1 GB RAM
Sabit Disk : 10 MB boş bellek alanı
Grafik : Adreno 305 ya da daha iyi
İnternet : Kararlı geniş bant internet bağlantısı

iOS

İşletim Sistemi : iOS 6 ve üzeri
İşlemci : 1 ghz Cortex – A8 ya da daha iyi
Bellek: 1 GB RAM
Sabit Disk : 10 MB boş bellek alanı
Grafik : PowerVR SGX535 ya da daha iyi
İnternet : Kararlı geniş bant internet bağlantısı

Pokemon GO Nasıl Yüklenir?

Android kullanıcıları için Pokemon GO oyununu APK olarak cihazınıza indirip kurabilirsiniz. Android kullanıcıları Pokemon GO Android APK Pokemon GO’yu cihazlarına kurabilir.

iOS kullanıcıları için ise şu an için tek yöntem ülke değiştirmek. App Store’da ülke ve bölge değiştirerek oyuna ulaşabilirsiniz. Pokemon GO’nun Türkiye’de resmi olarak ne zaman yayınlanacağına dair henüz net bir tarih yok.

İOS cihazlar için alternatif yükleme şekli

*İlk olarak şunu söylemeliyiz. Eğer cihazınızın konumu Türkiye harici bir ülke ise App Store linki şurada yer alıyor. Mobilden bu linke tıklayarak indirebilirsiniz.

*Cihazınızın konumu Türkiye ise yapacağımız işlemler basit. Bu adımları mobil cihazınızdan yapmanız gerekmektedir. Şuradaki linke tıklayarak Pokemon GO’yu iOS cihazınıza indirmeyi başlatın. Download tuşuna basarak indirin.

*Uygulama indikten sonra App Store dışı bir yerden indirdiğimiz için Ayarlar > Genel > Aygıt Yönetimi sekmelerine girmemiz gerekiyor.

*Aygıt yönetimine girdikten sonra, Buradaki Testech teknology Pokemon GO’yu doğrulamamız gerek. Doğruladıktan sonra işlem tamamlanmış olacak.