Sony yeni nesil teknolojilerle donattığı yeni taşınabilir şarj cihazlarını görücüye çıkardı. Sony’nin yeni nesil taşınabilir şarj cihazları neler sunuyor? Ürünlerin fiyatı ne kadar?


Mobil dünyasının pil teknolojisinin lider isimlerinden Sony, iki adet yeni nesil taşınabilir şarj cihazı duyurdu. 15.000 mAh ve 20.000 mAh kapasiteye sahip olan taşınabilir şarj cihazları Hindistan’da listelenirken, söz konusu ürünlerin kısa süre içerisinde dünya genelinde satışa sunulması bekleniyor.

Lityum-İyon Polimer pillerden oluşan taşınabilir şarj cihazları Sony’nin Hybrid-Gel Teknolojisi tarafından destekleniyor. Hızlı şarj özelliğine sahip yeni nesil PowerBank’lar bu sayede sunduğu kapasitenin %90’nından fazlasını koruyabiliyor.

Yeni yenil taşınabilir şarj cihazlarında birden fazla cihazı şarj etmek mümkün. Her iki üründe sahip olduğu eşzamanlı şarj etme özelliğiyle taşınabilir güç üniteleri şarj olurken aynı zamanda diğer cihazları da şarj edebiliyor.
15.000 mAh kapasiteli güç bankasında iki adet micro USB portu yer alıyor. 13.3 x 7.6 x 2.39 cm ebatlarında ve 390 gram ağırlığında olan ürün maksimum 3.9 Amper çıkış verebiyor.

Söz konusu cihazlar siyah ve gümüş renk seçenekleriyle satışa sunulacak. Ürün önümüzdeki bir ay içerisinde Hindistan’da yaklaşık 70 euro fiyattan satışa sunulacak.

20.000 mAh kapasiteli güç ünitesinde dört adet micro USB portuna sahip olmakla birlikte maksimum 6.9 Amper çıkış gücü sunuyor. 13.8 x 7.8 x 3.06 cm ebatlarında, 510 gram ağırlığında, olan bu güç ünitesinin fiyatı ise yaklaşık 100 euro fiyat belirlendi.