Sony’nin bir müddettir Xperia Z2 ve Xperia Z3 için sürdürdüğü Android 6.0 Marshmallow Xperia Beta Programı’nın fişini çekti. Xperia Beta Programına kayıtlı kullanıcılar için süreç nasıl işleyecek?


Sony bu sene başlarında Xperia Z2 ve Xperia Z3 kullanıcıları için Xperia Beta Programı’nı başlatmıştı.

Japon teknoloji devi Sony, Xperia Beta Programı’nı  Android 6.0 Marshmallow güncellemesiyle başlatırken, beta programı dahilinde sisteme entegre edilen yenilikleri öncelikle beta sürecine katılan kullanıcılar akıllı telefonlarında deneme imkanını elde etti. 

Xperia Beta Programı’nda sona gelindi

Gelinen son noktada ise beta programına dahil olan kullanıcıları üzeceği benziyor. Sony Mobile cephesinden gelen resmi bilgilere göre Xperia Beta Programı artık bitti.

Güncelleme süreci 23.5.A.1.238 yapı numarasına sahip yazılımla sonlandırılırken, programa kayıtlı olan kullanıcılar için beta programı kapsamında son bir güncelleme daha yayınlanacak.

Sony’nin önümüzdeki günlerde Xperia Beta Programı’na kayıtlı olan tüm Xperia Z2 ve Xperia Z3 kullanıcıları için yayınlayacağı güncelleme, beta programı dahilinde bulunmayan kullanıcılarda olduğu gibi telefonların yazılımını kararlı bir sürüme yükseltecek.

Yeni güncellemeyle kararlı bir yazılıma kavuşacak Xperia sahipleri, artık diğer Xperia Z2 ve Xperia Z3 modelleriyle eş vakitli olarak güncellemeleri indirebilecek

Sony’nin Android 7.0 Nougat sürümü için yeni bir beta programı süreci başlatıp başlatmayacağı şu an için belirsiz.