Sony, bombayı patlatarak Xperia XZ ve Xperia X Compact için Android 7.0 Nougat güncellemesini yayınladı.


Sony’nin yeni nesil bayrak gemisi olan Xperia XZ ve bir önceki model olan Xperia X Performance için Android 7.0 Nougat güncellemesi yayınladı. Kısa süre içerisinde Xperia X ve Xperia X Compact modellerine de gelecek olan güncelleme de çoklu pencere, geliştirilmiş mesajlaşma, daha iyi batarya ömrü, manuel kamera ayarlarında çeşitli geliştirmeler ve Google Now entegrasyonu gibi yenilikler getiriyor. 1 GB boyutundaki güncellemenin dağıtımına başlandı. Xperia XZ ve Xperia X Performance sahipleri telefonun ayarlar bölümdeki telefon hakkında kısmında bulunan yazılım güncelleme bölümünde Android 7.0 Nougat’ı telefonlarına OTA yoluyla indirebilir.

Yeni özelliklerden bazıları:

Yeni özelliklerden bazıları:

  • Çoklu pencere desteği – Aynı anda iki uygulama çalıştırın ve her biri arasında geçiş yapmak için iki kez hafifçe vurun.
  • Daha uzun pil ömrü – Google ve Sony Xperia tarafından güçlendirilmiş daha uzun pil ömrüyle daha uzun süre daha fazla şey yapın.
  • Mesajlaşma – Mesajlaşma uygulaması ile hikayenizi anlatmak için, birkaç dokunuşla video ve ses paylaşmanıza olanak sağlar.
  • Manuel kamera ayarları kontrolü – Yeni manuel odaklama ve deklanşör hızını kontrol ederin, Xperia X Performansı için artık mevcut
  • Giriş ekranı – Google Asistan entegrasyonu ile daha akıllı ve daha kişisel bir Xperia giriş ekranı.

Şu anda global olarak dağılan Xperia XZ ve Xperia X Performance modelinden sonra söz ettiğimiz gibi Xperia X ve Xperia X Compact’a gelecek olan güncelleme, bu arada Xperia Z5Xperia Z5 PremiumXperia Z5 CompactSony Xperia Z3+Xperia Z4 Tablet, Xperia XA ve Xperia XA Ultra’ya da geleceği açıklandı

Bu modeller dışındaki diğer modellere ise gelip gelmeyeceği henüz belli değilken 2017 senesi ortasına kadar söz edilen tüm  güncellemelerin gönderilmiş olacağı söyleniyor.