Her gün katlanarak artan Pokemon GO çılgınılığı bir grup hackerın gövde gösterisine kurban gidebilir!


PoodleCorp isimli hacker grubunun iddalarına göre 1 Ağustos tarihinde Pokemon GO sunucuları çökebilir.

Her gün katlanarak artan Pokemon GO çılgınlığını anlatabilmek için kelimeler artık yetersiz kalıyor. Pokemon bulma uğruna saatlerce yürüyen insanlar, oyun nedeniyle oluşan trafik kazalar, yaralanmslar ve işlerinden istifa edip tüm gününü Pokemon aramaya adıyanlar gibi enteresan olaylara konu olan Pokemon GO şimdi ise hackerların saldırı tehdidiyle karşı karşıya.

Geçtiğimiz günlerde yaşanan geçici çöküntüyü yüz milyonlarca kullanıcının sunuculara bağlanarak yaşattığını ve sorunu kullanıcılarmış gibi gösteren Niantic Labs, hackerları kızdırdı.

PoodleCorp isimli hacker grubu geçtiğimiz günlerde Pokemon GO sunucularında yaşanan geçici çöküntüyü kendilerinin yaptığını öne sürdü.

Twitter üzerinden Niantic Labs şirketini yalancılıkla suçlayan hackerlar bununla da yetinmeyip yeni bir saldırı tarihi verdiler.

PoodleCorp, 1 Ağustos tarihinde oyuna yapacağı DDOS saldırısı ile oyuna erişimin geçici olarak durduracağını izah etti.

400 Gbps gibi akılalmaz bir botnet ağına sahip olduklarını belirten PoodleCorp, Pokemon GO kullanıcılarını şimdiden korkuttu.

Konuyla ilgili olarak Niantic Labs tarafından hackerlara yanıt gecikmedi. Sunuculara gerekli desteklemelerin yapıldığını söyleyen şirket, oyunculara endişelenmelerine gerek olmadığını belirtti.