AppStore’da yayınlanmasından sonra kısa süre içerisinde en çok indirilen resim düzelme programlarından biri olan Prisma, Android’e geliyor. Peki, Prisma Android için ne zaman yayınlanacak?


Günlük hayatımızda akıllı telefonlarımızın en çok kullandığımız özelliklerin ilk sıralarında kamera özelliği geliyor. Yaşanan teknolojik gelişmelerle piyasaya sürülen telefonların kamera donanımları önemli ölçüde gelişirken, fotoğrafçılık kategorisinde yayınlanan üçüncü parti uygulamalar da kullanıcılar tarafından oldukça fazla ilgi görüyor.

Yakın zamanda ise fotoğraf kategorisinde en fazla ilgi gören uygulamaların başını Prisma çekiyor. Haziran ayının başlarında iOS işletim sistemi için yayınlanan Prisma, kısa süre içerisinde milyonlarca kullanıcı tarafından indirildi.

Prisma ayrıca geçen bu sürede birçok ülkede en çok indirilen mobil uygulamalar sıralamasında başı çeken uygulama olmayı başardı.

Prisma, Android Kullanıcılarıya Buluşuyor

En iyi fotoğraf düzenleme uygulamalarından biri olan Prisma bu kez Android kullanıcıları için kullanıma sunuluyor. Prisma’nın resmi sitesinde uygulamanın kısa süre içerisinde Android kullanıcıları için yayınlanacağı bilgisi verilirken, Prisma’nın henüz beta aşamasında olan APK dosyası da kullanıma sunuldu.

Prisma’nın iOS sürümünde yer alan tüm özellikler Android için yayınlanan beta uygulamasında yer alıyor, ancak uygulamanın henüz beta seviyesinde olması kullanıcıların bazı hatalarla karşı karşıya kalabileceği anlamına geliyor.

Pek çok filtre ve efektin fotoğraflara uygulanabildiği Prisma temmuz sonunda Android platformunda kullanıma sunulacak. Ayrıca kısa süre içerisinde uygulamaya video ve 360 derece fotoğraf çekim desteği eklenecek önemli özellikler arasında olacak.

Prisma Beta Android uygulaması için APK dosyasını buradan indirebilirsiniz.

GÜNCELLEME: Prisma beta olarak sunduğu APK dosyasına kullanım engellemesi getirdi. Yani Android beta programını sonlandıran Prisma’da artık Android tarafında tam sürümü beklememiz gerekecek. Ancak tam sürümün birkaç gün içinde gelebileceği konuşulmakta. Umarız kısa süre içerisinde gelir.